Проект видавничого дому «МЕДІА-ПРО»
Ринок лізингу набирає обертів: підсумки I кварталу 2011 року | director.com.ua

Ринок лізингу набирає обертів: підсумки I кварталу 2011 року

Асоціація «Українське об’єднання лізингодавців» та Держфінпослуг підвели підсумки робот лізингового ринку в I кварталі та відзначають, що галузь стабільно набирає обертів: у вартісному вираженні обсяг укладених договорів за звітний період збільшився у порівнянні з минулим роком майже на 80 % і складає 1,274 млрд грн.

Показовими є також кількість укладених угод, середня вартість діючих угод та строк фінансування клієнта.

Одночасно з відчутним збільшенням кількості договорів (з 18,465 до 19,945 тис. шт.), середня вартість діючих угод порівняно аналогічним періодом зменшилась з 1,54 млн грн. до 1,46 млн грн. Це є результатом активного розвитку лізингу легкових автомобілів, який продукує велику кількість нових угод з порівняно низькою вартістю.

Якщо розглядати I квартал 2011 року з точки зору строку дії договорів, то значною зміною буде зменшення частки довгострокових угод і зростання 2-, 3- та 5-річних строків. Зараз угоди строком до 5 років складають більше 52 %.

Як завжди, найбільш активною є транспортна галузь — більше ніж 58 % угод укладено саме там. Тому найбільшим попитом серед предметів лізингу користується транспорт (50,2 %), а також сільськогосподарська (13,2 %) та комп’ютерна техніка (6,3 %). Але потрібно зазначити, що зацікавленість у лізингу компаніями, які представляють сільське господарство, сферу послуг та будівельну галузь, зросла в порівнянні з минулим роком.

Цікавим є те, що компанії почали залучати більше власних коштів на фінансування своєї діяльності. Так, питома вага позичкових коштів знизилась у порівнянні з 2010 роком майже на 14 %. При цьому частка власних коштів лізингових компаній зросла до 27,21 %.

Загалом, у порівнянні з кінцем аналогічного періоду минулого року зростання ринку складає 2 % або 0,6 млрд грн.

 

 

 

© 2018 ООО «МЕДИА-ПРО». Все права защищены. Украина, 02660, г. Киев, ул. М.Расковой 11, корпус А, 6 этаж